5 porad jak nadać hydrofobowości odzieży motocyklowej

Oto 5 porad, jak zrobić kombinezon motocyklowy hydrofobowym:

  1. Użyj preparatu hydrofobowego – na rynku dostępne są specjalne preparaty przeznaczone do impregnacji tkanin, które nadają im właściwości hydrofobowe. Takie preparaty możesz kupić w sklepie motocyklowym lub w sklepie z artykułami sportowymi.
  2. Stosuj preparaty w sprayu – niektóre preparaty hydrofobowe występują w formie sprayu, który pozwala łatwo i równomiernie rozprowadzić preparat na całej powierzchni kombinezonu.
  3. Nakładaj preparat na suchą powierzchnię – przed nałożeniem preparatu upewnij się, że powierzchnia kombinezonu jest sucha i czysta. W przeciwnym razie preparat nie zadziała tak, jak powinien.
  4. Powtarzaj impregnację regularnie – efektywność impregnacji z czasem zanika, dlatego warto powtarzać proces regularnie. W zależności od preparatu producent zaleca, aby impregnację powtarzać co kilka miesięcy lub po kilku praniach.
  5. Odpowiednio przechowuj kombinezon – aby zachować właściwości hydrofobowe kombinezonu, warto przechowywać go w suchym i przewiewnym miejscu, z dala od wilgoci. Przechowywanie kombinezonu w mokrym miejscu lub w torbie bezpośrednio po deszczu może zredukować jego właściwości hydrofobowe.

Po więcej naszych godnych i niewątpliwie ważnych rad zapraszamy na:

RobertOzon | Pawłowice | Facebook

RobertOzon (@robertozon) • Zdjęcia i filmy na Instagramie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wpChatIcon
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić lepszą jakość przeglądania. Przeglądając tę ​​witrynę, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie.