Czy kombinezon motocyklowy się rozciągnie?

Przymierzasz kombinezon w sklepie, wydaje się trochę ciasny… wyginasz się, kucasz, rozciągasz spoglądasz na sprzedawcę i słyszysz: „spokojnie jeszcze trochę się rozciągnie…”

Czy to prawda?

To zależy. Od czego?

Jeśli kombinezon uwiera się w każde możliwe miejsce, sprawia dyskomfort i od razu czujesz, że jego założenie będzie katorgą za każdym razem.. być może to nie jest model dla Ciebie. Pamiętaj, że każdy jest inaczej szyty, przy zastosowaniu różnych standardów i wymiarów.

Jeśli odczuwasz, że generalnie kombinezon jest wygodny, nie uwiera Cię w miejscach na szwach np. Pod pachami czy w kroku, jego lekkie „rozciągnięcie” będzie możliwe. Jak to zrobić? Kluczem do sukcesu jest nawilżanie skóry (zalecamy mleczko do skóry Xzone),  co sprawi, że będzie ona bardziej elastyczna. Skórę należy nawilżać za pomocą odpowiednich preparatów. Nie zalecamy namaczania kombinezonów, może to spowodować odkształcenia, deformacje i przesuszenie skóry.

Pamiętaj, że Twój komfort jest bardzo ważny i wpływa on także bezpośrednio na Twoje bezpieczeństwo. Kombinezon, który ogranicza ruchy motocykliście jest nieodpowiedni, drugą skrajnością natomiast jest „za luźny” kominezon, ale to już temat na następny wpis 😉

wpChatIcon
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić lepszą jakość przeglądania. Przeglądając tę ​​witrynę, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie.