Matowy kombinezon motocyklowy – jak zachować mat?

Od kilku lat również w świecie motocyklowym pojawił się trend – MATU. Matowe kombinezonu kojarzone są jako czyste, zadbane i luksusowe. Przykładowo w tapicerstwie trend ten doszedł do takiego poziomu, że prawie wszystkie skóry samochodowe są to skóry matowe.

Istnieje jednak bardzo duża różnica w funkcji jakie spełniać ma skóra wykorzystana w kombinezonach motocyklowych. Przede wszystkim różnica polega na tym, że skóra w kombinezonie dotyka bezpośrednio (chyba, że stosujesz odzież termiczną) naszego ciała – zatem oprócz warstwy zewnętrznej , warstwa wewnętrzna musi oddychać i pracować. Dlatego tak często stosowane są również perforacje.

Skóra matowa jest trudna w utrzymaniu. Wiele czynników takich jak kurz, pot oraz nieodpowiednie środki konserwujące z zawartością tłuszczy sprawiają, że kombinezon juz po krótkim czasie nabiera połysku. Dlaczego tak się dzieje?

Pokażemy Wam różnice w budowie skóry matowej i błyszczącej przedstawione pod mikroskopem.

Skóra matowa przypomina nasze Tatry. Nierównomierne górki w lakierze wykończeniowym powodują, że światło zamiast się odbijać – załamuje się w pewnym stopniu. Daje to efekt matu.

Nieodpowiednia pielęgnacja np. polerowanie powierzchni wygładzi wierzchołki gór. Dodatkowo mikroelementy zapychają powstałe szpiczaste pory w lakierze wykończeniowym i powodują odbicie światła, nadając skórze „poślizgu”

Tarty z czasem zaczynają przypominać góry stołowe. Czyli w naszym przypadku skórę błyszącą

 

Porównajcie je pod mikroskopem:

 

Jak zlikwidować połysk:

Najlepiej błyszczący kombinezon, który był matowy wyczyścić i zakonserwować preparatem, który nie zawiera tłuszczy. Idealnie w tym przypadku sprawdzi się mleczko Xzone https://robertozon.pl/sklep/mleczko-do-konserwacji-skory/. Mleczko to przywraca naturalną powłokę skóry – mat pozostaje matem, a błysk nadal się błyszczy. Niestety wielbiciele idealnego matu muszą takie zabiegi powtarzać dość często i regularnie tak, by nie pozwolić porom stracić swojego górzystego charakteru.

 

Wśród naszych usług wykonujemy także matowienie skóry – pełne oraz miejscowe, zatem jeśli Wasz kombinezon motocyklowy od nowości się błyszczał a wy poszukujecie rozwiązania – my Wam pomożemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wpChatIcon
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić lepszą jakość przeglądania. Przeglądając tę ​​witrynę, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie.