Rękawice motocyklowe – jak o nie dbac?

Rękawice motocyklowe – jak o nie dbac?

Wielu z Was zapomina, o pielęgnacji rękawic motocyklowych – a przecież stanowią one najmocniej eksploatowany element Waszej motocyklowej garderoby. 

Co zalecamy?

  • Możliwie częste nawilżanie wewnętrznej strony dłoni rękawicy (polecamy do tego nasze mleczko do nawilżania skóry)
  • Czyszczenie rękawic – z dłoni wydobywa się bardzo dużo potu, który zawiera sól. Sól natomiast sprawia, że skóra twardnieje.
  • Unikania kontaktu rękawic z wodą, a w ewentualności ich przemoczenia – pozostawienie ich do naturalnego przeschnięcia (nie kładzenie na kaloryfery itp.)
  • Przed wrzuceniem ich do szafy, piwnicy, worka – przeczyszczenie ich z kurzu i brudu, aby uniknąć pleśni i brzydkiego zapachu.

 

  • Sprawdzanie stanu szwów – czy nie są one poprzecierane – gdy pojedynczy szew jest rozpruty istnieje łatwa możliwość naprawienia go, gdy pojawia się dziura – na względnie małej powierzchni skóry – także jest to do naprawienia, jednak czasami nie jest to tak proste.
  • Oczyszczanie rzepów – tak aby poprawnie sprawowały swoja funkcję, w przypadku, gdy rzep już „nie zaczepia się” – można go wymienić w niedużych kwotach.

 

Czyszczenie rękawic w domowych warunkach jest jak najbardziej możliwe. Zestaw do skóry Xzone idealnie pomoże

wam w domowej pielęgnacji rękawic motocyklowych. Dla wygodny sugerujemy, aby założyć rękawicę na dłoń przed czyszczeniem.

https://robertozon.pl/sklep/zestaw-do-czyszczenia-oraz-konserwacji-odziezy-motocyklowej/

 

Jak stosować zestaw do czyszczenia oraz konserwacji odzieży skórzanej?

Krok 1. Zastosuj środek do czyszczenia skóry:

-Wstrząśnij opakowaniem przed użyciem;

– Sprawdz działanie środka, wykonując test na niewielkiej, ukrytej powierzchni ( przede wszystkim należy zachować szczególną ostrożność stosując środek na skórach farbowanych bądź z odcieniami fluo);

– Nanieś na powierzchnię skóry i ruchami okrężnymi, dostosowując siłę nacisku – czyścić za pomocą wilgotnej gąbki dołączonej do zestawu lub miękkiej szczotki;

– Rozpuszczony brud usun za pomocą gąbki lub szmatki wypłukanej w czystej wodzie.

Krok 2. Odłóż rękawice na kilka godzin, tak aby mógły naturalnie wyschnąć, nie wywieszaj ich na słońce, nie kładź na kaloryferze.

Krok 3. Zastosuj mleczko do skóry:

– Wstrząśnij opakowaniem przed użyciem;

– Nanieś niewielką ilość produktu na mikrofibrę dołączoną do zestawu;

– Delikatnie nałóż produkt na oczyszczoną wcześniej skórę i dokładnie rozprowadź na powierzchni;

– Powtórz czynność na najbardziej przesuszonych elementach.

Krok 4. Zastosuj odświeżacz z jonami srebra:

Za pomocą atomizera spryskaj wnętrze rękawic równomierną warstwą na wyczyszczoną i wysuszoną wcześniej powierzchnię, szczególnie w newralgicznych miejscach podatnych na wyłapywanie zapachów. Pozostaw do wyschnięcia.

 

Serwis rękawic 5w1 w Robertozon – czyszczenie, ozonowanie, impregnacja, jonizowanie srebrem – 49 zł!

W przypadku, gdy nie masz czasu, bądź chęci, na samodzielny serwis rękawic – możemy się zająć tym, za Ciebie! za zaledwie 49 zł w ramach pakietu zostanie wykonane 5 usług, które przywrócą świeżość i higienę Twoim rękawicom.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wpChatIcon
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić lepszą jakość przeglądania. Przeglądając tę ​​witrynę, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie.