Czy naprawiona odzież motocyklowa jest bezpieczna?

Czy naprawiona odzież motocyklowa jest bezpieczna?

Odpowiedź brzmi – to zależy.

Od czego zatem to może to zależeć?

Od zastosowanych materiałów, technologii, wiedzy dotyczącej konstrukcji odzieży motocyklowej, jakości wykonania usługi

Zastosowanie zwykłych nici, wykończone pojedynczym szwem to gwarancja braku sukcesu i danie złudnego poczucia bezpieczeństwa. Skorzystanie z najtańszej na rynku skóry, bądź jej zamiennika, naszycie na wierzch dziury – „łaty” – to kolejne z przykładów, które sprawią, że naprawa może i przyniesie efekt poprawy wizualnej, jednak w przypadku upadku w dużej mierze nie spełni swojej roli.

W przypadku, naprawy z wykorzystaniem dobrej gatunkowo skóry, przy wykorzystaniu maszyn dedykowanych do pracy w skórze, zastosowaniu najwyższej jakości materiałów dodatkowych – naprawiona odzież jak najbardziej jest bezpieczna. Ważnym aspektem jest także znajomość konstrukcji odzieży motocyklowej oraz jej praktycznego zastosowania. ( nie każdy przecież musi wiedzieć, czym jest protektor bądź slider i jakie jest jego zastosowanie) Jest to szczególnie ważne w momencie wykonywania przeróbek rozmiaru odzieży, gdy przy nieumiejętnej przeróbce protektory wypadną w niewłaściwych miejscach.

Potrzebujesz pomocy z Twoim kompletem motocyklowym?

 

Na zdjęciu przykład, źle wykonanej usługi wymiany zamka.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wpChatIcon
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić lepszą jakość przeglądania. Przeglądając tę ​​witrynę, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie.