Jonizacja odzieży motocyklowej

Jonizacja odzieży motocyklowej – co to jest? Jak to działa i dlaczego?

 
Wszystko sprowadza się do prostej fizyki. W środku znajdują się cząsteczki o ładunku elektrycznym dodatnim oraz ujemnym – są to jony. Zanieczyszczenia na ubraniach mają ładunek dodatni, natomiast cząsteczki znajdujące się w środku mają ładunek ujemny. Dzięki czemu otaczają one naładowane dodatnio zabrudzenia i przenikają w głąb tkaniny usuwając skuteczniej zabrudzenia.
Oczyszczanie aktywne, czyli jonizacja w pewnym sensie uzupełnia oczyszczanie bierne. Zmniejsza ilość cząsteczek zbyt małych, by zatrzymało je zwykłe czyszczenie, jako przykład: bakterii i wirusów, kurzu/roztoczy kurzu domowego.

Z jakich środków z jonami korzysta firma Robertozon przy jonizacji odzieży motocyklowej?

Firma Robertozon korzysta z odświeżaczy z Jonami Srebra Xzone. Jedyny taki produkt stworzony dla osób aktywnych, blokujący powstawanie nieprzyjemnych zapachów, dzięki maksymalnemu stężeniu jonów srebra koloidalnego, Wzbogacony zostały w nuty zapachowe wzorowane na bestsellerowych zapachach. Zapewnia długotrwałe uczucie świeżości.

Czym jest srebro koloidalne?

Srebro koloidalne to produkt stworzony przez zawieszenie niewielkich cząsteczek srebra w płynie. Znane jest ze swoich właściwości antybakteryjnych (np. gronkowca złocistego zabija na szalce laboratoryjnej w 180 minut co potwierdzone jest badaniami naukowymi).

Jak działa srebro koloidalne?

Srebro koloidalne ma silne działanie przeciwbakteryjne. Jego działanie jest skomplikowane – po kontakcie z bakterią hamuje powstawanie enzymów, które są konieczne do jej życia. Srebro koloidalne niszczy takie mikroorganizmy, jak: bakterie beztlenowe i tlenowe, wirusy, drożdże oraz  pleśnie.

Zauważono, że srebro koloidalne hamuje rozwój patogenów, tworząc środowisko, w którym nie mogą się one rozwijać i rozmnażać. Dzięki temu, nie powstają mutacje i pokolenia bakterii, które byłyby odporne na działanie srebra koloidalnego. Podczas badań laboratoryjnych wykazano, że wszystkie z wyżej wymienionych organizmów po krótkim kontakcie ze srebrem koloidalnym, są martwe. Dotyczy to także pasożytów, zabijanych już w stadium jaja.

W jakie nuty zapachowe zostały wzbogacone środki dla jonizacji odzieży motocyklowej?

Dla mężczyzn wzorowane na bestsellerowym zapachu “Dior Sauvage”, natomiast dla kobiet – wzorowane na bestsellerowym zapachu “Armani Acqua Di Gioia”. Oprócz tego są środki o zapachu miętowym, dzięki czemu zapewniają długotrwałe uczucie świeżości, dla osób, które wolą neutralne zapachy.

Dlaczego warto jonizować odzież motocyklową?

Jeśli użytkujesz swoją odzież przez dłuższy okres, doskonale wiesz, że może stać się niehigieniczna oraz nieprzyjemnie pachnąca, co może przyczynić się do zmniejszenia komfortu podczas jej noszenia.
Oczyszczanie aktywne, czyli jonizacja odzieży motocyklowej w pewnym sensie uzupełnia oczyszczanie bierne. Jony to łatwy sposób by odświeżyć, zdezynfekować oraz pozbyć się nieprzyjemnego zapachu. Dzięki zawartości srebra koloidalnego o właściwościach bakteriostatycznych, blokuje rozwój nieprzyjemnych zapachów, dzięki czemu pozwala na dłuższe użytkowanie odzieży motocyklowej oraz kasku bez nieprzyjemnych wrażeń.

 

Chcesz wyczyścić swoją odzież motocyklową? Skontaktuj się! Robertozon - Youtube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wpChatIcon
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić lepszą jakość przeglądania. Przeglądając tę ​​witrynę, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie.