Czy warto czyścić kombinezon motocyklowy?

Prawdą jest, że skórzana odzież motocyklowa uznawana jest za „bardziej stylową” ale przede wszystkim bezpieczniejszą i trwalszą niż odzież tekstylna… pod warunkiem że potrafimy o nią dobrze zadbać. Najważniejsza jest tutaj jej systematyczna pielęgnacja. Pamiętajmy, że skóra utlenia się, co powoduje jej wysychanie w następstwie czego jej włókna stają się kruche w wyniku czego podczas jej użytkowania może mocno się wycierać i pękać.

Regularna pielęgnacja odzieży skórzanej znacząco przedłuża trwałość oraz jej dobry wygląd jak i pozwala zachować wszystkie właściwości dotyczące bezpieczeństwa.


Black worn leather texture background
ble
ROBERTOZON

  W trakcie codziennego użytkowania skórzanej odzieży motocyklowej najczęstszymi zabrudzeniami z jakimi możemy się spotkać to owady oraz błoto i kurz. Pamiętajmy o tym aby w miarę możliwości usunąć zabrudzenia jak najszybciej, gdyż pozostawienie ich na dłuższy czas może spowodować przebarwienie zabrudzonych miejsc jak i zdecydowanie wpłynie na szybkość i łatwość ich usunięcia. Spośród wielu testowanych przez nas latami środków do pielęgnacji i konserwacji odzieży motocyklowej wyodrębniliśmy sprawdzoną, własna game produktów X-zone. W swojej ofercie jeśli chodzi o czyszczenie skórzanej odzieży motocyklowej możemy państwu  polecić dwa produkty: Środek do czyszczenia X-zone oraz X-zone Strong. Są to wysokogatunkowe preparaty przeznaczone do czyszczenia i pielęgnowania skóry. Dzięki wysokiemu stężeniu składników myjących bez większego problemu radzą sobie z największym brudem. Dodatkowo dzięki składnikom nawilżającym oraz natłuszczającym odżywiają, nadają sprężystości elastyczności strukturze skóry, wygładzają ją i odżywiają.

Jak w takim razie w odpowiedni sposób wyczyścić skutecznie naszą odzież?

To bardzo proste. Podczas każdej pielęgnacji odzieży motocyklowej warto jest wcześniej wykonać próbę danego środka na niewielkiej, najlepiej mało widocznej powierzchni. Proponujemy nanieść środek na skórę i przy pomocy gąbki lub szczotki z miękkim włosiem czyścić wykonując okrężne ruchy dostosowując przy tym siłę nacisku. Ważne, aby w trakcie przeprowadzanej próby zwrócić uwagę, czy na gąbce/szczotce/szmatce, którą czyścimy nie pozostają ślady koloru z kombinezonu. Natychmiast wtedy należy przerwać czyszczenie. Dzieje się tak najczęściej w przypadku intensywnych kolorów.

Po przeprowadzonym procesie czyszczenia odzieży należy zetrzeć wilgotną szmatką cały brud i resztki preparatu a następnie i zostawić do wyschnięcia nasz kombinezon.


Skorzystaj z profesjonalnej usługi serwisu 4w1

117163370_3153115034756389_8126767012176598874_o
116765511_3153115044756388_8810846603704179581_o
Odświeżacz z jonami srebra Xzone Woman

Następnym ważnym etapem w procesie pielęgnacji naszej odzieży skórzanej jest zastosowanie dobrego mleczka służącego konserwacji skóry. W gamie naszych produktów X-zone dedykowane do tego zabiegu jest Mleczko do skóry X-zone.     Mleczko do renowacji służy nawilżania oraz zabezpieczania powierzchni skóry. W swoim składzie zawiera polimery tworzące na powierzchni warstwę ochronną – które mają zabezpieczać ja przed przebarwieniami i blaknięciem. Dodatkowo dzięki unikalnej kompozycji olejów syntetycznych zabezpieczy naszą skórę przed wyschnięciem i spękaniem, a także ułatwi nam czyszczenie kombinezonu w przyszłości. Zawarte w mleczku filtry UV ograniczają niszczące działanie promieni słonecznych.  Na wyczyszczoną i wysuszoną odzież motocyklową wystarczy nanieść niewielką ilość produktu najlepiej za pomocą ściereczki z mikrofibry. Rozprowadzamy równomiernie produkt na skórę dbając przy tym aby nie pozostawiać dużych warstw mleczka w jednym miejscu gdyż nadmiar może pozostać niewchłonięty przez skórę.

Na tym etapie odzież motocyklowa jest już wyczyszczona i zabezpieczona z zewnątrz. Pozostaje kwestia zadbania o jej wnętrze, a co za tym idzie przede wszystkim zniwelowanie brzydkich zapachów oraz zabicie bakterii, pleśni i grzybów. Najlepszą metodą jest tutaj profesjonalne ozonowanie naszej odzieży, którą zalecamy systematycznie przeprowadzać co najmniej raz w roku.

Produktem, który pomoże zachować nam wewnętrzną świeżość, jej ładny zapach oraz zablokuje powstawanie nowych bakterii i nieprzyjemnych zapachów jest Odświeżacz z jonami srebra X-zone z przeznaczeniem dla mężczyzn jak i kobiet dostępny w dwóch opcjach. Dla mężczyzn zalecamy Odświeżacz z jonami srebra X-zone Man o zapachu wzorowanym na bestsellerowym zapachu „Dior Sauvage” zapewniający długotrwałe uczucie świeżości. Dla kobiet natomiast polecamy Odświeżacz z jonami srebra X-zone Woman wzorowany na zapachu „Armani Acqua Di Gioia”. Oba produkty dzięki zawartości srebra koloidalnego o właściwościach bakteriostatycznych blokują rozwój nieprzyjemnych zapachów.  Odświeżacze dzięki  swemu wzbogaceniu o nuty zapachowe dłużej utrzymują uczucie świeżości. Produkty te przeznaczone są do każdego rodzaju odzieży motocyklowej i stosować je możemy również do kasków, rękawic, butów a także innej odzieży sportowej. Działanie produktu utrzymuje się nawet przez 72h. Zalecamy, aby stosować odświeżacz przed każdym użyciem odzieży. Za pomocą atomizera należy spryskać wnętrze odzieży lub obuwia na wyczyszczonej i wysuszonej wcześniej powierzchni szczególnie w miejscach newralgicznych na wyłapywanie zapachów i pozostawić do wyschnięcia.

W ten sposób samodzielnie przeprowadzimy pełna higienę i serwis naszej odzieży motocyklowej odświeżając ją oraz zabezpieczając i odpowiednio konserwując. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się nią dłużej, pozostając spokojnym o jej odpowiednią higienę.Odświeżacz z jonami srebra Xzone Woman
Środek do czyszczenia odzieży motocyklowej
Mleczko do konserwacji odzieży skórzanej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wpChatIcon
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić lepszą jakość przeglądania. Przeglądając tę ​​witrynę, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie.